Kolekcia čajov ZLATEA

Dobrý deň milovníci čaju!

Ako to vlastne začalo? 

Tak, že som milovníkom čaju už viac ako 10 rokov. Nie som ten pravý ortodoxný čajíčkar. Mám jednoducho rád chutný a zdravý čaj ako asi každý človek. Ale aký si vybrať? Akú značku zvoliť? Aký čaj piť? Ktorý mi bude chutiť? Ktorý bude chutiť aj mojej rodine, deťom? Možnosti sú dnes ohromujúce. Všade kam sa pozriete, uvidíte obrovské možnosti výberu. Čohokoľvek. 


Čaj je šálka života

Idete do potravín. Ponúkajú Vám tam desať druhov chleba, tri druhy masla, štyri druhy kečupu, tri druhy horčice, štyri druhy paradajok a osem druhov šunky. A pritom jediné, prečo som tam išiel bolo, že chcem pre seba a pre svoju rodinu chutný šunkový sendvič na raňajky.

To isté platí aj pre čaj. Je ho až príliš veľa! A pritom jediné, čo chcem, je čaj, na povzbudenie, alebo aby vyplnil moju túžbu po sladkej ovocnej chuti, či nahradil môj návyk pitia kávy. Nechcem stovky druhov čajov, v ktorých sa vôbec nevyznám. Nechcem rozomleté zbytky ingrediencií v chemicky vybielenom vrecku, plné umelých aróm a sladidiel. Ale to je to, čo sa dnes všade ponúka. 

Vyskúšali sme preto veľa druhov čajov a nálevov a rozhodli sa náš výber obmedziť na tie najzdravšie, najlepšie a zároveň najchutnejšie zmesi. V priebehu niekoľkých rokov sme ochutnali, namiešali, a urobili starostlivý výber. Nie je to úplne tá najminimalistická zbierka na svete, ale rozhodne nie je rozsiahla.  Každý jeden čaj v našej kolekcii ZLATEA je jedinečný. Som presvedčený, že Vám budú chutiť všetky.

A aby sme znížili Váš čas na rozhodovanie a ušetrili tak Váš čas a energiu, máte možnosť vyskúšať naše čaje v originálnych ochutnávacích setoch, ktoré Vám pomôžu nájsť si Vášich favoritov medzi čajmi ZLATEA. Drahocenný čas, ktorý Vám zostane tak môžete využiť na veci, na ktorých skutočne záleží.

S úctou
Ľudovít ZLATÝ